Comarch ERP Optima

Comarch Optima  to system ERP zaprojektowany specjalnie dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z różnych branż oraz sektorów rynku. Charakteryzuje się on budową modułową, czyli jest złożony z kilkunastu zintegrowanych ze sobą aplikacji, które obsługują różne obszary działalności firmy – sprzedaż, gospodarkę magazynową, finanse, kadry i płace oraz inne.
Modułowa budowa Optimy pozwala bardzo elastycznie dopasować funkcjonalności do potrzeb indywidualnego odbiorcy. Konkretne moduły wdrażane są w oparciu o specyfikę danego przedsiębiorstwa. To konkretna potrzeba klienta decyduje o tym, z jakich funkcjonalności programu będzie korzystał. Nie trzeba zatem płacić za opcje, które nie są potrzebne dla firmy. W dowolnej chwili jest jednak możliwe rozszerzenie instalacji o kolejne aplikacje.
Comarch Optima to najpopularniejszy program ERP dla małych i średnich firm w Polsce (według raportu IDC). Rozbudowane rozwiązaniom do obsługi księgowej czynią go również najczęściej wybieranym programem przez biura rachunkowe i doradców podatkowych.